Türkçe   English   
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum
Referanslar
MESCİD-İ NEBEVİ ÇİNİ RESTORASYONU - MEDİNE
Mescid-i Nebevî veya Peygamber Mescidi, Hicret'ten sonra Medine'de İslam peygamberi Hz. Muhammed ile arkadaşları tarafından inşa edilen, Hz. Muhammed'in kabrinin de içerisinde bulunduğu mescittir. "Nebevi" Arapçada "peyg..
BURSA TÜRK İSLAM ESERLERİ MÜZESİ
          Bursa Yeşil (Sultaniye) Medresesi Çelebi Sultan Mehmet tarafından 1419 yılında yaptırılmıştır. Osmanlı döneminde Bursa’nın en önemli medresesi olduğu bilinmektedir. Dikdörtgen bir avlu etrafında 13 oda, bir müd..
ARİF AN CAMİ BURSA
   İstanbul Eminönü'nde Mimar Sinan eseri olan Rüstem Paşa Camisinin mimari form olarak aynısı yapılmıştır.2013 yılında başlanan çini üretim süreci 2015 yılında bitirilmiştir.Toplamda 900 m2  İznik çinisi üretilip,montaj..
ERZURUM HATUNİYE (ÇİFTE MİNARELİ) MEDRESESİ RESTORASYONU
Resim Galerisi İçin Tıklayın         Kurulduğu 2002 yılından beri projeli işler imza atan İznik Mavi Çini bir başarıya daha imza attı.1253 yılında Erzurum”da yapılan Hatuniye Medresesinin dökülen, eskiyen çinileri yen..
İZNİK YEŞİL CAMİ RESTORASYONU 2016
İznik Yeşil Camii, Bursa ili, İznik ilçesinde bulunan Osmanlı mimarisinin ilk örneklerindedir. I.Murat'ın sadrazamı Çandarlı Halil Paşa tarafından yaptırılmıştır. Paşanın 1387'de ölmesi üzerine cami oğlu Çandarlı Ali Paş..
EYÜP SULTAN TÜRBESİ RESTORASYONU (2011-2015)
                Osmanlı İmparatorluğunun İstanbul’da yaptırdığı ilk eserdir.Fatih Sultan Mehmet tarafından 1454-1455 tarihlerinde yaptırılmıştır.Türbe günümüze kadar birçok onarım görmüştür.En son yapılan 2011 yılında ba..
BURSA YEŞİL TÜRBE RESTORASYONU 2009
1421 yılında Bursa'da yapılan Yeşil Türbe günümüze kadar birçok onarım ve restorasyon geçirmiştir.Son restorasyon Prof.Dr Zeynep AĞUNBAY ve ekibi tarafından hazırlanmış ve 2005 yılında Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını..
TÜRKÇENİN ANIT DUVARI (DEDE KORKUT ANIT DUVARI) ÇİNİLERİ
Türk Dünyası Kültür Başkenti olması nedeniyle Eskişehir”e yapılan Dede Korkut anıt duvarında İznik Çinileri kullanıldı.               Tasarım ve sorumluluğunu  Bekir Sıddık SOYSAL ‘ın yaptığı projede 12 Adet Dede Kork..
KAYSERİ MEYDANI İPEK YOLU PROJESİ 2013
Boyutları 16x12 metre (192 m2) olan ve tasarımı Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan çini pano Kayseri meydanında 2013 yılında yerini aldı.Büyüklük olarak Dünyada bir ilk olan çini pano Belediyenin yaptığı..
BURSA OSMANGAZİ BELEDİYESİ 2003
Bursa Konulu Özgün Minyatür çalışması. 8 m2 dir.Tasarımı İznik Mavi Çini kurucu ortağı Serap EREYLİ tarafından hazırlanan tasarımda Bursa'yı anlatan abidevi eserler minyatür tarzda ele alınmıştır.Osmangazi Belediyesi ser..
BURSA YILDIRIM BELEDİYESİ
Bursa Yıldırım Belediye sınırları içerisindeki abidevi eserleri konu alan minyatür pano ve etrafında selvili hayat ağacı çini pano. Toplam 14 m2 dir. Resim Galerisi İçin Tıklayın
 
Paylaş