Türkçe   English   
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum
Referanslar
İZNİK YEŞİL CAMİ RESTORASYONU 2016
İznik Yeşil Camii, Bursa ili, İznik ilçesinde bulunan Osmanlı mimarisinin ilk örneklerindedir. I.Murat'ın sadrazamı Çandarlı Halil Paşa tarafından yaptırılmıştır. Paşanın 1387'de ölmesi üzerine cami oğlu Çandarlı Ali Paş..
EYÜP SULTAN TÜRBESİ RESTORASYONU (2011-2015)
                Osmanlı İmparatorluğunun İstanbul’da yaptırdığı ilk eserdir.Fatih Sultan Mehmet tarafından 1454-1455 tarihlerinde yaptırılmıştır.Türbe günümüze kadar birçok onarım görmüştür.En son yapılan 2011 yılında ba..
BURSA YEŞİL TÜRBE RESTORASYONU 2009
1421 yılında Bursa'da yapılan Yeşil Türbe günümüze kadar birçok onarım ve restorasyon geçirmiştir.Son restorasyon Prof.Dr Zeynep AĞUNBAY ve ekibi tarafından hazırlanmış ve 2005 yılında Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını..
TÜRKÇENİN ANIT DUVARI( DEDE KORKUT) ÇİNİLERİ İZNİK MAVİ ÇİNİ'DEN
Türk Dünyası Kültür Başkenti olması nedeniyle Eskişehir”e yapılan Dede Korkut anıt duvarında İznik Çinileri kullanıldı.               Tasarım ve sorumluluğunu  Bekir Sıddık SOYSAL ‘ın yaptığı projede 12 Adet Dede Kork..
KAYSERİ MEYDANI İPEK YOLU PROJESİ 2013
Boyutları 16x12 metre (192 m2) olan ve tasarımı Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan çini pano Kayseri meydanında 2013 yılında yerini aldı.Büyüklük olarak Dünyada bir ilk olan çini pano Belediyenin yaptığı..
BURSA OSMANGAZİ BELEDİYESİ 2003
Bursa Konulu Özgün Minyatür çalışması. 8 m2 dir.Tasarımı İznik Mavi Çini kurucu ortağı Serap EREYLİ tarafından hazırlanan tasarımda Bursa'yı anlatan abidevi eserler minyatür tarzda ele alınmıştır.Osmangazi Belediyesi ser..
Bursa Yıldırım Belediyesi
Bursa Yıldırım Belediye sınırları içerisindeki abidevi eserleri konu alan minyatür pano ve etrafında selvili hayat ağacı çini pano. Toplam 14 m2 dir.
 
Paylaş